Images-loading

Στη 2η θέση η Κ14 του Καλτσέτο

ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΜΕ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ UNDER 16

Σπουδαία εμφάνιση με νίκη είχαμε το Σάββατο 20 Νοεμβρίου για την Under 16 του Calcetto fc, στο γήπεδο των Καθιανών απέναντι στην ομάδα του Πανακρωτηριακού με σκορ 0-3.

Η ομάδα μας μπήκε αποφασισμένη στον αγωνιστικό χώρο να πάρει τους τρείς βαθμούς και να διατηρίσει το αήττητο σερί της. Στα πρώτα 20΄ το παιχνίδι είχε δύναμη και πολλές μονομαχίες και για τις δύο ομάδες κυρίως στον χώρο του κέντρου, απο εκεί και εώς το τέλος του ημιχρόνου η ομάδα μας είχε πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας, βρίσκοντας μάλιστα στο 35΄ τον κενό χώρο με τον Κλάδη να πασάρει στον Αμαραντίδη αλλα ο τελευταίος δεν πρόλαβε να πλασάρει και να ανοίξει το σκορ, χαρακτηριστηκό ήταν οτι οι μόνες 'απειλές' για την ομάδα μας προήλθαν απο τρία φάουλ στο κέντρο του γηπέδου που εκτελέστηκαν απευθείας.

Στο δεύτερο ημίχρονο με ηρεμία και πολύ καλό ποδόσφαιρο η ομάδα κατάφερε να κάνει σπουδαία νίκη σε μία δύσκολη έδρα καταφέρνοντας να παίξει πολύ ωραίο ποδόσφαιρο και να σκοράρει τρείς φορές. Τα γκολ για την ομάδα μας πέτυχαν: 48' Κοτζαμιχάλης, 55' Γοναλάκης, 62΄Αμαραντίδης.

Με αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα μας παραμένει αήττητη και μόνη πρώτη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.