Images-loading

Νέα Παίδων (Κ16)

ΝΙΚΗ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ UNDER 16

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις για την under 16 του Calcetto fc είχαμε την Κυριακή 10 Οκτωμβρίου στο γήπεδο του Κολυμβαρίου.

Με πολύ καλή εμφάνιση, η οποία συνδιάστηκε και με νίκη με σκορ 0-6, έναντι της ομάδας της Σπάθας για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος, συνέχισε τις υποχρεώσεις της, η ομάδα της U16.

Το σκορ άνοιξε στο 1ο λεπτό ο Κλάδης, στην συνέχεια ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα μας με ωραία εκτέλεση φάουλ. Στο 25' ήταν η σειρά του Αμαραντίδη να σκοράρει και να γράψει το 0-3 για την ομάδα μας. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μπήκε δυνατά και στο 46' ο Κοτζαμιχάλης έκανε το 0-4 για να έρθει λίγα λεπτά αργότερα (55') ο Πατεράκης να σκοράρει με ωραίο σουτ έξω απο την περιοχή. Το σκορ έκλεισε για την ομάδα μας στο 60' ο Κοτζαμιχάλης και πάλι με ωραίο πλασέ απο το ύψος της μεγάλης περιοχής.