Images-loading

Με ισοπαλία ξεκίνησαν το 2018 στην Κάνδανο οι Παίδες

Οι Παίδες προηγήθηκαν με 3-0 στην Κάνδανο στο ματς με την Παλαιόχωρα, ωστόσο δέχτηκαν την ισοφάριση στο δεύτερο μέρος για να έρθει τελικά το ισόπαλο 3-3 για τις δύο ομάδες στην 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος και το πρώτο παιχνίδι για το 2018.

Ωστόσο, είναι σε ακόμα ένα παιχνίδι εμφανής η άνοδος για τα παιδιά του Νίκου Τσεσμελή απέναντι σε μία δυνατή ομάδα που διεκδίκησε στην πρώτη φάση του Κυπέλλου με αξιώσεις μέχρι το τέλος την πρόκρισή της στον τελικό. Αυτή ήταν η 2η συνεχόμενη ισοπαλία για τους Παίδες που έφτασαν τους 2 βαθμούς έχοντας βγάλει ένα αρκετά δύσκολο πρόγραμμα μέχρι στιγμής στις πρώτες τέσσερις αγωνιστικές.

Ο Σκουλάκης πέτυχε το 0-1, ενώ με ακόμα δύο γκολ του Χαλεβελάκη και του Πατεράκη πριν το ημίχρονο, το Καλτσέτο ευτύχησε να κάνει το 0-3 μέχρι το ημίχρονο.

Με αντεπίθεση διαρκείας στο β' μέρος η Παλαιόχωρα απάντησε ισάριθμες φορές και πέτυχε με τη σειρά της τρία γκολ για να ισοφαρίσει στο τελικό 3-3.

Στα θετικά του αγώνα και το ντεμπούτο του Γρηγόρη Πολιτάκη και του Κώστα Κοτζαμιχάλη από την ομάδα των Προπαίδων 2006, οι οποίοι είχαν ρεπό αυτή την αγωνιστική και είχαν την ευκαιρία να τεστάρουν τις δυνάμεις τους με παιδιά μεγαλύτερης ηλικίας σε αυτό το ματς.

Καλτσέτο (Νίκος Τσεσμελής): Καριμπίδης, Πατεράκης, Καλαμαρίδης, Ψιστάκης, Χαιρεκάκης, Σολινταδάκης, Φραγκεδάκης, Γεωργιάδης, Σαχμπαζίδης, Σκουλάκης, Χαλεβελάκης
Στο β' μέρος έπαιξαν και οι: Πολιτάκης, Κοτζαμιχάλης, Ανδρεάδης, Καλαντζόπουλος,